23 października br. w Tokarni, w karczmie Kuźnia Smaków odbyło się wydarzenie promujące ofertę szlaku kulinarnego Świętokrzyska Kuźnia Smaków.

Wydarzenie przyciągnęło ponad 200 osób, smakoszy żywności tradycyjnej, w tym przedstawicieli instytucji współpracujących z ŚODR pracujących na rzecz rolnictwa, czy inspekcji sanitarnych i weterynaryjnych sprawujących nadzór nad bezpieczeństwem zdrowotnym żywności.

Głównym punktem wydarzenia było uroczyste wręczenie certyfikatów Świętokrzyskiej Kuźni Smaków 17 nowym podmiotom z powiatów: kazimierskiego, jędrzejowskiego, włoszczowskiego, koneckiego i skarżyskiego uczestniczącym w projekcie „Świętokrzyska Kuźnia Smaków – lokalna marka”. Nasz Pałac również dołączył do grona lokali mogących pochwalić się potrawami na bazie lokalnych, naturalnych i zdrowych składników.

W naszej ofercie znaleźć można m.in. wyśmienitą  Fitkę kazimierską, Szarlotkę Świętokrzyską, Karkówkę na kiszonej kapuście z ziemniakami z patelni, czy Pierś z kaczki w sosie śliwkowo- żurawinowym z puree chrzanowym. Zapraszamy do Naszej Restauracji!